Kerti szerszámok, amiket még télen érdemes beszerezned
A február gyorsan hozhat magával olyan időt, hogy hipp-hopp kezdetét veheti a kinti munkák sorozata, ezért érdemes még most, a január hátralévő részében összeírnunk azokat a kerti szerszámokat, amelyekre szükségünk lehet a tavaszi munkák során. A jó szerszám fele munka – tartja a népi bölcsesség, és valóban minden igazság benne van ebben a rövid mondatban.
Védett növényeink: a tengerparti bagolyfű
A kankalinfélék családjának képviselője ez az apró termetű, alig tíz centiméter körüli magasságra megnövő, évelő növény. 1993 óta élvez védettséget hazánkban: természetvédelmi értéke ötezer forint. Sótűrő, síksági fajunk: a szikes puszták és rétek, a kiszáradó csatornák és árkok növénye.
Védett növényeink: a szirti fanyarka
Sokan nem is tudnak róla, de egy kedvelt kerti haszonnövényünk közeli rokona, a közönséges vagy szirti fanyarka is védett növényeink sorát gazdagítja. Az Amelanchier ovalis a rózsafélék családjának jeles képviselője, 1982 óta élvez védettséget: természetvédelmi értéke 10 000 forint.
Pénteken startol az Országos Sasszinkron
Idén 22. alkalommal szervezi meg a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület az Országos Sasszinkront, amihez idén először egy madarász séta is kapcsolódik. A Poroszlóról induló, összesen 6 km-es séta a Tisza-tó gátján halad végig a különböző madárfajok sokaságának gyűrűjében, ráadásul a résztvevők bepillantást nyerhetnek a Bükki Helyi Csoport természetvédelmi munkájába is. De nemcsak a Tisza-tónál ismerkedhetünk meg a sasok világával – lássuk, mit kínál az idei Sasszinkron!
Így segíti a hó a Föld energiaegyensúlyát
Ha van, az a baj, ha nincs az. Ha esik, szép, de ne kelljen lapátolni, ha elolvad, az utána maradó latyak a problémás. Legalábbis ilyen irányba tolódott el a hóval kapcsolatos hozzáállásunk, amin bőven van mit csiszolni. A hó ugyanis az élet része, a természet körforgásának nélkülözhetetlen eleme, és világunk egyensúlyának egyik építőköve. Nem véletlenül vágyunk legbelül igazán fehér karácsonyra, és nem véletlenül mondogatják a szakemberek, hogy hó híján a tél is kibillen ősi egyensúlyából.
Januári vetési naptár pár jótanáccsal
Még csak tél közepén járunk, de a lelkes kertészeknek ilyenkor már azon jár az eszük, hogy mikor és milyen magot vessenek. Évről évre egyre korábban veszi kezdetét a magvetési láz, pedig nem érdemes annyira sietni: egy kis türelemmel sokkal nagyobb sikerélményt élhetünk át, hiszen a természet sem siet sehová. Mostani ajánlónkban sorra vesszük, milyen növényeket indíthatunk útjukra ebben a hónapban, egyszersmind felhívva a figyelmet arra is, hogy nem árt okosan és megfontoltan eljárni.
Az egészséges hormonháztartás 6 titka
Nem szeretem az internetezés közben felugró ablakokat, de alkalomadtán tudnak új és kifejezetten hasznos dolgokat is hozni az életembe. Ilyen eset volt, amikor körülbelül két évvel ezelőtt egy szakkönyv keresése közben egyszer csak megjelent a képernyőn Marjolein Dubbers Hormonkontroll című könyve. „Változtass az étrendeden! Változtass a hormonjaidon! Változtass az életeden!”. Megkapó hívószavak. Nem is álltam ellen, nem is volt miért. Mert nekem is változtatnom kellett.
Tiszta levegőn termő egészségforrás: mindent az izlandi zuzmóról
A legtöbben azt hiszik, hogy távoli vidékek növénye, pedig magas hegységeinkben is megél. Jelenléte jelzi a levegő tisztaságát, gyógyhatásait pedig napról napra fedezi fel a tudomány. A belőle készült torokfertőtlenítő cukorkák és szirupok ellepik a patikák polcait, de érdemes jobban beleásnunk magunkat különleges világába, mert az izlandi zuzmó sokkal többet tud, mint gondolnánk.  
Főzéspszichológiával az egészségesebb és fenntarthatóbb táplálkozásért
Az egészséges táplálkozásra nevelésnek és a fenntartható fogyasztási szokások átadásának nem kell megállnia a tantermek falain belül: ma már számos olyan program rendelkezésünkre áll, amely a hozzánk leginkább illő úton közelíti meg az ezzel kapcsolatos tudnivalókat és helyes gyakorlatokat. Egyik ilyen a KonyhaKaland, amely a közös online főzés és a pszichológia szintézisével alapozza meg az izgalmas és kreatív fejlődési folyamatot.
A jól működő kamra titka: hogyan kezeljük kamránkat a téli hónapokban?
A konyha lelke és egyik nélkülözhetetlen eleme a kamra, spájz, vagy kisebb lakások esetén a beépített szekrény által rejtett alapanyagok és kincsek tárháza. Az élelmiszerek rendelkezésre állásának egyik fő biztosítója ráadásul télen kitüntetett szerephez jut, hiszen számos alapanyag friss megőrzését, tárolását teszi lehetővé, amelyek ennek köszönhetően mindig a kreatív és szorgos háziasszonyok rendelkezésére állnak. De milyennek is kell lennie egy valóban jól működő kamrának, és hogyan kell megőriznünk erejét?