Fügés finomságok
Bő egy emberöltővel ezelőtt még ritka vendég volt a hazai konyhákban a füge. Emlékszem, gyermekkoromban a Mecsek oldalában virított néhány bokor, és akkora öröm volt, ha a szőlőből hazaigyekvő bácsik egy-egy érett fügével ajándékoztak meg! Azóta sokat változott a világ, és lassan a mi kertünkben is jobban érzi magát a füge, mint a barack. Fügebőségben desszertben, előételben és borkorcsolyában is ott a helye ennek a különleges finomságnak, amely megédesíti a nyári pillanatokat.
Sárgadinnye zöldfűszerekkel, sárga szirmokkal
Menta, citromfű, bazsalikom, körömvirág, levendula – a nyár izgalmas fűszerei. A közös bennük, hogy a sárgadinnyével különösen finoman ötvözhetjük őket! Ráadásul mind hűsítenek is, úgyhogy a forró napokon az édes sárgadinnyéket hol egyikkel, hol másikkal bolondíthatjuk meg. A sárgadinnyét sosem lehet megunni így! Mutatós, ha a dinnye húsát karalábévájóval vájjuk ki, de ha nincs kedvünk bíbelődni a kis dinnyegolyók formázásával, akkor jöhet a kés, legyenek egyszerűen kockák.
Padlizsán sütőben, rakottan, tornyozva és felfújva
A rántott és a töltött padlizsánon, de a padlizsánkrémen túl is van padlizsános világ! Most a nekünk legkedvesebb, sütőben sült változatokat ajánlom. Színes, nyári, vidám ételek, és míg sülnek a sütőben, össze lehet dobni egy üdítő gyümölcslevest mellé.
„Úgy kell tartani az ollót, hogy ami lejön, az kiessen a pofájából” – a rózsák tudományának titkait fürkésztük
A virágkedvelők körében Budatétény említésekor a rózsakert ugrik be elsőként. Itt kezdte halhatatlan tevékenységét Márk Gergely, a rózsanemesítő. Nem véletlenül ápolja a rózsatermesztés hagyományait a Budafok-Tétény Kertbarát kör, de nem is csak élteti tovább, hanem gyakorlati tapasztalatokkal adja át másoknak. A kertbarátok éves konferenciájának témája is nagyrészt a rózsa körül forgott. A rózsakert ilyenkor, július idusán nem a legszebb képét mutatja, de ez nem tántorította el az ország minden szegletéből érkezett kertbarátokat, hogy közösen járják körbe a rózsát érintő legfontosabb és legérdekesebb témaköröket.
Sercli – séta a budapesti liszteszsákok, világhírű molnárok és pékek világában
Még alig ért földig a lábam, szombatonként engem küldtek a pékhez kenyérét. Hosszú sor kígyózott kora reggel a kenyérbolt előtt, forró illat lengett ki minden ajtónyitásnál. Az utcán állt a sor, de gyorsan haladt. Odabent deszkapolcokon sorakoztak a jókora veknik, a fehér köpenyes bácsi segített a gumis hálószatyorba beletuszkolni a kenyeret, én meg lóbálva vittem hazafelé. És sokszor nem tudtam megállni, hogy le ne csipkedjem a csücskét, pedig tudtam, bünti lesz a vége, ha a kenyér sercli nélkül fog hazaérni…
Egy virág, amit a tudósoknak sem sikerült megérteni – mindent a napraforgóról
Májusban a repce volt a menő, júniusban a lila mezők, volt mézontófű és levendula, júliusban pedig a napraforgó ihleti meg a fotóskedvűeket: mindenki napraforgómezőben pózol. Ilyenkor biztosan nem az jár a fejünkben, hogy ez a növény az egyik legjelentősebb haszonnövényünk, és az sem, hogy talán az életünk minden percében valamilyen formában ott lehet velünk. Szép, hasznos és sokoldalú, és még a neve is olyan kifejező – íme minden fontos információ a napraforgóról! 
Karcsú körték költészete – tálalva!
A régi magyar kertekbe körtét ültettek a fiúgyermeknek. Azt mondják, a körte-forma a legnőiesebb testalkat, így mondhatjuk, hogy a körte a legnőiesebb gyümölcs. Készítsünk belőle olyan finomságokat, amelyek különleges ízvilágukkal kiemelik a körte aromáját, de egyben meg is őrizzük a kecses körte-alakot! Ideális választás vasárnapi desszertnek!
Nyári zsenge, amely hivalkodás nélkül fenséges – a tökfőzelék
„A tökfőzeléket szeretem látni a főzelékes tálban, pirosló sertéskarmonádli, vagyis rövidkaraj feltéttel, és ropogósra sült liba mellé, amely jó szívvel vállalja a tökfőzeléket is” – írja Magyar Elek, az Ínyesmester nagyhírű szakácskönyvében. Legtöbben azonban a menzás tökfőzelékre gondolva inkább semmilyen formában sem szeretnek találkozni a tökkel. Pedig egy tál tökfőzelék többet mond el a család történetéről, mint gondolnánk.