Szívügye a szülés élménnyé tétele, a nők tudatosságának erősítése, és a medikalizált szülészeti irányzat finomítása. Dr. Dékány Ágnes szülész-nőgyógyásszal, a Szülni jó! Központ vezetőjével a természetes szülés sajátosságairól, a szülésre való felkészülés fontosságáról, változó hozzáállásokról, saját élményekről, és a semmittevésről beszélgettünk.
Nyitott a szakmai újításokra, szerényen tekint önmagára és az eredményeire, ugyanakkor nagyon büszke a csapatára és osztályának sikereire. Dr. Gárdos Lászlóval, a Zala Megyei Szent Rafael Kórház Csecsemő- és Gyermekosztályának osztályvezető főorvosával a gyermekgyógyászat sajátosságairól, kommunikációs nehézségekről, sikerekről, sportról és a falusi életről beszélgettünk.
Amikor nem életeket ment, akkor filmezik, de amikor filmezik, akkor is az emberi történetek mélységére koncentrál. Dr. Vámos Zoltán orvos-filmrendezővel a sors kezéről, véletlen találkozásokról, az orvos és filmes pálya hasonlóságáról, érzelmekről és feldolgozásról, valamint az élet szépségéről beszélgettünk.
Szívvel lélekkel, teljes emberként végzi a munkáját, legyen szó a betegek gondozásáról, vagy csapata összefogásáról. Dr. Csóka Monikával, a II. Sz. Gyermekgyógyászati Klinika Onkológiai Osztályának vezető főorvosával gyerekkori emlékekről, sorsdöntő pillanatokról, külföldi élményekről, a rákkutatás fejlődéséről, és el nem olvasott regényekről beszélgettünk.
A személyre szabott ellátás híve, a medencefenék- defektusok szakértője, aki nagy hangsúlyt fektet a páciensekkel való közvetlen kapcsolatra, valamint a konzervatív kezelési módszerekre. Dr. Oláh Orsolyával gyerekkori álmokról, meghatározó szülőszobai élményekről, külföldi tapasztatokról és termékenységtudatról beszélgettünk.
Kivételes életutat tudhat magáénak a hazai gerincsebészet sikeres és elismert orvosa, akinek a magyar és külföldi szakemberek, és a betegek egyaránt hálásak lehetnek. Dr. Varga Péter Pállal gyermekkorról, iskolákról, katonaságról, az első munkahelyről, külföldi kapcsolatokról és a művészetekről beszélgettünk.
„A gyógyítás kapcsolatban jön létre, amelyben az orvos a teljes személyiségével vesz részt” – vallja Dr. Erdélyi Kamilla háziorvos, mentálhigiénés szakember, az Egy háziorvos naplója blog létrehozója. Az alapellátás szerelmesével a kezdetekről, a háziorvoslásról, családról, énidőről, valamint a hit és a gyógyítás kapcsolatáról beszélgettünk.
„Azt nehéz elfogadni, hogy ezredmásodperceken múlik emberek élete” – mondja Dr. Czakler Éva orvos, az Országos Mentőszolgálat Alapítvány alapító-alelnöke, akivel gyerekkori tervekről, a mentőzés lélektanáról, női-és férfikollégákról és szabadság alatti életmentésekről beszélgettünk.
Az ország egyik legismertebb és legsikeresebb plasztikai sebésze, akinek a kezei alá az elmúlt évtizedekben több ezer nő feküdt be. Mindent elért, amit a szakmájában el lehetett, magánklinikája vezetése mellett férj és apa, akinek legalább annyira fontos a minőségi pihenés, mint páciensei elégedettsége. Krasznai doktorral a sebészi pályáról, a szépségideálokról, az el nem vállalt műtétek okairól, és az Instagram-népszerűségről beszélgettünk.
Hetedikként született egy Tolna megyei község beás cigány családjába, és már korán elhatározta, hogy tovább fog tanulni. Ő lett az ország első cigány MTA-ösztöndíjas PhD-hallgatója, szerepel az 50 elszánt magyar nő című kötetben, számos díj és elismerés tulajdonosa, és 2020-ban megkapta a Magyar Arany Érdemkeresztet. A Pécsi Tudományegyetem adjunktusát nem mindennapi életútjáról, mérföldkövekről, szakmáról és a hétköznapokról kérdeztük.
„Nagyon fontos szerepként tekintek a nagyszülőségre, a családra, és arra is, hogy orvos vagyok, de leginkább azzal vagyok azonos, amit a Bethesda jelent” – mondja Velkey György gyermekgyógyász, gyermek-aneszteziológiai és intenzívterápiás szakorvos, akivel fiatalkori ambíciókról, az orvosi pályához és a Bethesdához fűződő kapcsolatról, és nem utolsósorban családról, szabadidőről, nagypapaságról beszélgettünk.
Mindenféle formájú és hosszúságú haj gondozást igényel, és minden fazonnak megvannak a maga sajátosságai, a hosszú loknik azonban nemcsak különleges érzést és dicséretet váltanak ki, de számtalan esetben apró bosszúságokat is okozhatnak.