Mindannyiunknak különböző testtípusa van, és bizonyos szabások, stílusok egyeseken jobban mutatnak, mint másokon. Nekem például hiába a kedvenceim a térd feletti csizmák, 163 centim nem engedi meg, hogy ilyet hordjak anélkül, hogy törpének érezzem magam benne.
De honnan tudhatod, hogy az a csizma, amivel szemezgetsz, megfelelő-e az alakodhoz?
Összeszedtünk néhány tippet, ami megkönnyítheti a keresést!
- Bokacsizma
Ez a népszerű csizma megadja a nőknek azt a praktikusságot és stílust, amit keresnek, hiszen bármilyen ruhához, bármilyen alkalomra felvehető. A bokacsizmák különböző testtípusokhoz passzolnak: a teltebb nőknek kifejezetten jól állnak, de a magas vékony testalkaton is jól mutat. A körte alakú nők is nyugodtan hordhatják, hiszen egy visszafogott bokacsizma nem nagyítja a test alsó részét. Ha viszont alacsony és vékony valaki, akkor érdemes azonos színű nadrággal párosítani a lábbelit, hogy a hosszabb lábak illúzióját keltse. A magassarkú bokacsizma elegáns, alacsony nőknek különösen jól áll, de ha valaki keményen dolgozik, hogy izmos vádlija legyen, szintén örülhet e darabnak, ami megmutatja, amit mutatnia kell!
- Térd feletti csizma
Ezt a csizmát magas, vékony nőknek tervezték, akik vagány és szexi megjelenést keresnek. Az alacsony, rövid lábú nőknek sajnos előnytelen, hiszen még kisebbnek mutatja őket. A gömbölyű testalkattal bíróknak pedig azért nem ajánlott, mert ez a típusú csizma csak kiemeli a láb méretét és megjelenését miközben alacsony hatást kelt.
- Térdig érő csizma
Ez a tökéletes csizmatípus egy teltebb nő számára, különösen ha körte alakú teste van. A térdig érő csizma vizuálisan nyújtja és karcsúsítja a lábakat, akkor is, ha magassarkúról van szó, akkor is, ha laposról. A lényeg, hogy a lábhoz tapadjon, ezzel karcsúsítja a lábszárat! Tökéletesen mutat térdig érő ruhával vagy szoknyával, vagy egyszerűen farmernadrággal a lezser megjelenés érdekében.
### ZONE-2 ###
- Lábszárcsizma
Ez a fajta csizma jól áll az alacsony nőknek, legyenek teltebb vagy soványabb testalkatúak. Hosszabbítja a lábat, magasabb hatást kelt.
Emellett a homokóra alakú nőkön is kifejezetten jól mutat. A négyzet testalkatnak ugyanúgy jól áll, csak fontos, hogy a csizma ne tapadjon a lábhoz, ezzel érdekesebbé, játékosabbá teszi ugyanis az alsó végtagot.
- Hegyes orrú, tűsarkú csizma
A férfiasabb, széles vállú nőknek ajánlott a tűsarkú csizma. A vékony sarok nőies vonzerőt kölcsönöz a testnek, de a vékony vádlijú nőknél is lenyűgözően mutat.
- Magas talpú, platformos csizmák
Ez a fajta csizma a fordított háromszög testtípusnak áll a legjobban. Ilyenkor a vállak szélesek, a csípő kicsi és a lábak vékonyak.
A nagyobb, „durvább” megjelenésű csizmák kiegészítik, egyensúlyba teszik a test adottságait.
Különösen előnyös, ha a csizma szára magasabb és nem tapad a lábszárhoz. A teltebb alkatú nőknek is kifejezetten jól áll ez a típus, hiszen a platform egy extra magasságot ad, enyhén nyújtja a testet.
- Téli bakancs
Bár mostanában újra divatba jött ez a fajta lábbeli, a téli bakancsnak más a szerepe, nem éppen a nőiességet hangsúlyozza. Ugyanakkor tagadhatatlan kedvenc évek óta, hiszen egy jól megválasztott bakancs szexi, kényelmes és rendkívül jól variálható lehet!
Választásakor érdemes átgondolni, hogy mire fogjuk használni: mindennapi használatra keresünk bakancsot vagy túrázni szeretnénk vele? Manapság annyi lehetőségünk van, hogy nem egyszerű eldönteni, melyik a tökéletes darab egyik esetben sem. Míg a mindennap hordott bakancsnál a szempontok megegyeznek a csizmaválasztáskor érvényes kritériumokkal, a túracipőnél már más a helyzet. A túrázós bakancsok kiválasztására fontos elég időt fordítani, hiszen kényelmes és jó is kell, hogy legyen – ráadásul mivel nem mindennapi viselet lesz, jó eséllyel évekig velünk marad! Mindenképp érdemes vízálló bakancsot venni, és a talpa sem mindegy, hiszen a tapadás, a recék egytől-egyig fontos szerepet játszanak majd a túrázásban. Tehát figyeljünk: kényelmes, meleg, vízhatlan és recézett talpú lábbelit válasszunk! És ha már melegség: számos lábbelimárka megadja a hőmérsékleti besorolást, bár nem mindig érdemes túl komolyan venni ezt az információt. Bár lenyűgöző értékeléseket láthatunk, amelyek szerint kemény mínusz fokokig jó lesz a cipőnk, de az igazság az, hogy a hálózsákokkal ellentétben nincs szabványos minősítési rendszer a lábbeli melegségének mérésére!
Bárhogyan is döntünk, a kényelem és a minőség legyen az első!
Ajánljuk még: