Hozzávalók
A tésztához:
- 2 db tojás
- 20 dkg liszt
- 1 csipet só
- pár csepp víz
A leveshez:
- 1 ek egész köménymag
- 1 fej vöröshagyma
- 1 db paprika
- 1 db sárgarépa
- 1 db zellergumó
- 1 csokor petrezselyem zöld
- őrölt pirospaprika
- só
- olaj
Elkészítés
A tojásokat felütjük egy tálba, és egy csipet sóval, valamint néhány csepp vízzel elkeverjük. Ezután hozzáadjuk a lisztet, és tésztát gyúrunk belőle. Egy picivel legyen puhább, mint a szokásos házi tészta. Ha a tészta felülete teljesen kisimult, és felvette az összes lisztet, akkor betesszük egy zacskóba, és szobahőmérsékleten egy órát pihentetjük. Ezután lisztezett gyúródeszkán vékonyra nyújtjuk, majd körülbelül kétszer két centiméteres kockákra vágjuk.
Ezután egy hegyes pálca végére feltekerünk egy kis kockát a felvágott tésztából, és egy sűrűn bordázott felületen „sirítjük”, azaz kissé rányomva végighengergetjük. Így a bordák lenyomata belemélyed a tésztába, ettől kapja a jellegzetes mintáját. Végül lehúzzuk a tésztát a botocskáról. Minden kis kockát így tekerünk fel egyesével. Ha minden tésztát felsodortunk, a gyúródeszkán kiterítve hagyjuk őket rövid ideig száradni.
Közben megfőzzük a levest. A köménymagot az olajon megpirítjuk. Úgy lesz a legfinomabb, ha megvárjuk, amíg a köménymag kezd egy kicsit pattogni, szétnyílni. Ekkor hozzáadjuk a kockára vágott hagymát, a felkockázott paprikát, zellert és az apróra vágott sárgarépát. Együtt megpirítjuk a zöldségeket, majd megszórjuk az egészet egy kevés őrölt pirospaprikával, és felöntjük vízzel. Ízlés szerint sózzuk. Amikor a zöldségek megfőttek, egy serpenyőben kevés olajon megpirítunk annyi tésztát, amennyit szeretnénk a levesbe tenni. Végül a pirított tésztát a levesbe tesszük, és amint megfőtt, tálaljuk is.
Ajánljuk még: