Hozzávalók:
Az alaphoz:
- 6 db kifli
- 6-8 ek vörösbarack-lekvár
- 4 ek darált dió
- 4 tojássárgája
- 2 dkg porcukor
Az öntözéshez:
- 2,5 dl zsíros tej
- 2,5 dl tejszín
- 1 citrom lereszelt héja
- 1 narancs lereszelt héja
Az almához:
- 40 dkg kemény húsú alma
- 2 ek barna nádcukor
- 2 dkg vaj
- 1 kk őrölt fahéj
A fehérjehabhoz:
- 4 tojásfehérje
- 4 ek kristálycukor
plusz 2 ek baracklekvár
Elkészítés:
A tejet és a tejszínt felforraljuk, belereszeljük a citrom és a narancs héját. A kifliket karikára vágjuk, majd ráöntjük a forró tejszínes tejet, és óvatosan, hogy ne törjük nagyon össze a kiflit, az egészet átforgatjuk. A tojások sárgáját habosra keverjük a cukorral, és ezt is a kiflis alapba keverjük. Aki szereti a mazsolát, az tehet bele egy nagy marékkal.
Egy közepes méretű tepsit kivajazunk, és vastagon megszórjuk zsemlemorzsával. Az aljába alaposan belenyomkodjuk a kiflis keveréket, a tetejét pedig bőven megkenjük a baracklekvárral és megszórjuk darált dióval.
Az almákat vékony cikkekre vágjuk, majd egy lábosban rövid ideig pároljuk a narancs levével, a barnacukorral és a fahéjjal. Ez lesz a máglyarakás következő rétege. Végül az almaszeleteket is a tepsibe halmozzuk az alapra. Ezután 180-200 fokra betesszük kb. 20 percre a sütőbe.
Közben a tojásfehérjéből és a cukorból krémes, selymes habot verünk. Ha elkészült, óvatosan beleforgatjuk a baracklekvárt, az sem baj, ha csíkos marad. A habot aztán ráhalmozzuk az elősütött kiflire és almára, majd szép csúcsokat készítünk belőle, hogy amikor megsült, tényleg olyan legyen, mint egy lángoló máglya.
Közben visszaállítjuk a sütőt 170 fokra. Amikor a hab teteje elkezd pirulni, készen is van!
Langyosra hűtve szeleteljük.
És ha klasszikusra vágyunk, érdemes a mákos gubát is kipróbálni, ahogy Marcsi készíti!
Ajánljuk még: