1. Irány a szabadba! Sportoljunk vagy csak sétáljunk nagyot.
Végre itt a jó idő, ne legyünk restek! Ne az ablak túloldaláról éljük meg a természet újjászületését, hanem igyekezzünk minél többet kinn lenni a jó levegőn. Budapest környékén is rengeteg kirándulási lehetőség van, akár pattanjunk biciklire, és úgy vegyük nyakunkba a várost. A sportos életmód segíthet karbantartani testünket, lelkünket még akkor is, ha telik az idő felettünk.
2. Gyűjtsük mi magunk a természet kincseit!
Ha mégis messzebb merészkednénk a hegyekbe, akkor a hazai ökológiai adottságoknak köszönhetően, melyek kedveznek a speciális hatóanyagok kialakulásának, kiváló minőségű gyógyfüveket gyűjthetünk. Előtte érdemes tájékozódni, hogy melyik növénynek mely részét mikor és hogyan kell gyűjteni. Utána pedig a biztonság kedvéért, vizsgáltassuk be őket egy szakértővel!
3. Aludjunk eleget!
A késő éjszakába nyúló munka miatt nem tudja a szervezeted kipihenni magát. Nagyon fontos tehát, hogy a szervezeted mindig regenerálni tudja magát, ehhez pedig elengedhetetlen a nyugodt alvás. Akinek nehezebben megy a korai fekvés, kísérletezzen akár illóolajokkal, aromapárnákkal. Ezekben a töltetként szolgáló PE golyócskák közé aromaterápiás párnákat rejtenek citromfűvel (nyugtató és görcsoldó hatású), borsmentával (ez légzésjavító és fájdalomcsillapító), kamillával vagy az idegnyugtató hatású levendulával. A párnácskák az éjszaka folyamán kifejtik jótékony hatásukat, így alvás közben gyógyulhatunk.
4. Étkezzünk egészségesen és rendszeresen!
Egészséges, kiegyensúlyozott táplálkozással elkerülhetőek a betegségek. A helytelen táplálkozás fokozza a stresszt. Stresszcsökkentő ételek, italok: hüvelyes zöldség, bab, borsó, diófélék, magvak, teljes kiőrlésű gabona, spenót, hal, zöld tea, tiszta víz.
5. Hobbi
Csinálj olyasmit, amiben örömöd leled! A stressz oldásának egyik legegyszerűbb módszere az, amikor elmélyülhetsz abban, amivel szeretsz foglalkozni.
6. Elfogadás!
Fogadjuk el saját határainkat, s legyünk higgadtabbak és türelmesek önmagunkkal szemben. Önmagunk elfogadásának hatására a környezetünk elfogadása is könnyedebben fog menni. Mindig akad ugyanis valaki, aki valamit jobban fog tudni nálunk, fogadjuk ezt alázattal, s inkább örüljünk, hogy együtt többre jutunk.
7. Szép élmények újbóli megélése!
A nap végén idézzük fel a nap örömteli eseményeit, ha van rá módunk osszuk meg ezeket szeretteinkkel. Ha lehet, tervezzünk valamit hétvégére – esetleg néha egy hétköznap estére is – amikor együtt élhetünk meg valami szépet. Ezek az élmények nemcsak a jó közérzetet segítik, de a baráti és családi szálakat is erősítik.
+ 1 NEM!
Tanuljunk meg nemet mondani, azért hogy legyen időnk kikapcsolódni! Ne feledjük: adni csak abból lehet, ami van. Ha túlzsúfoljuk napjaink, másokért élünk és nem töltekezünk, akkor előbb-utóbb senkinek nem tudunk adni, sőt mi magunk is segítségre szorulhatunk.
Ajánljuk még:
ORBÁNCFŰ, CICKAFARK ÉS IZSÓP – HÁROM NYÁRI CSODASZER, AMIKET IDEJE MINÉL HAMARABB BESZEREZNED!
NEM CSAK A HÚSZÉVESEKÉ A VILÁG: KÖTELEZŐ SZŰRŐVIZSGÁLATOK 50 FELETT
TÚLTOLJUK AZ EGÉSZSÉGET? – 3 KÉRDÉS, AMIT FONTOLJ MEG, HA EGÉSZSÉGESEN ÉLNÉL