Csalinkázás az ártéri erdőben
Októberig havonta több alkalommal is indulnak szervezett vízi túrák a Gemenc ártereinek felfedezésére. Az egy- vagy többnapos kalandok indulópontja Baja-Dunafürdő, ahonnan közös felkészülés után a résztvevők vízre szállnak a Vén-Dunán.
Ha megfelelő a vízállás, akkor végigeveznek a Cserta-Dunán, megkerülik a Koppány-szigetet, miközben a Duna kis szigetén a hódok élőhelyét is felfedezhetik.
Délután számos fakultatív program közül lehet választani: gyalogtúra, kisvasutazás, az erdei nagyvadak megfigyelése, borkóstolóval egybekötött birtoklátogatás, a bajai Hajómalom és Magyarország legnagyobb kerületű fája, a pörbölyi Titán is várja az érdeklődőket.
Fotó: 123RF
Többnapos túra esetén a második napon a Sió Árvízkaputól indul a túra, a Keselyűs Hajózsilipnél. Csalinkázás a Sió ártéri erdeiben, a Sió mellékágainak felfedezése és az oldalsó tavak megtekintése tölti ki a napot – garantáltan felejthetetlen élmény lesz.
Klasszikus Balaton-átevezés
2024.08.17-én rendezi meg a Fonyódi Turisztikai Egyesület a Balaton-átevezést – a programot csapadékos időjárás esetén másnap, 2024.08.18-án tartják. Klasszikus és félmaratoni távra is lehet nevezni:
a klasszikus táv 10 km a Fonyód–Badacsony–Fonyód útvonalon, míg a félmaratoni 21 km Fonyód–Balatonfenyves–Fonyód–Badacsony–Fonyód között.
Számos közlekedési eszközzel lehet nevezni: a csónaktól kezdve a kenun át egészen a sup-ig, sárkányhajóig és a tengeri kajakig.
Fotó: 123RF
Nevezni a helyszínen lehet – aki úgy gondolja, hogy idén kipróbálja magát a mezőnyben.
Mura-Dráva túra
Többnapos program a természet szépségeinek ölelésében.
A program sátorveréssel kezdődik Muraszemenyén, ahol az első este tábortűz mellet ismerkedhetnek meg egymással a résztvevők.
Az első nap Őrtilosra evez a csapat, ahol közös bográcsos vacsora zárja a napot. Vízvár a cél: vízre szállás a Mura és a Dráva összefolyásánál, irány Horvátország, a kavicszátonyok és a szigetek, illetve a több ágra szakadó folyó látképe mellett. A negyedik nap Barcs következik, utána Szentborbás, majd a hatodik napon Drávasztára. A túra hetedik napján Vejti a célállomás, a nyolcadik nap pedig Drávaszabolcson ér véget a kaland.
Fotó: 123RF
Egy intenzív, tartalmas közösségi élményt kínáló programban lehet részünk a természet vad tájain, s bár elsőre nem biztos, hogy könnyűnek tűnik, de talán éppen a kihívás teszi izgalmassá és maradandóvá az élményt!
Esti hódleső túra
A különleges dunai kalandon megismerkedhetünk a hódok világával, megtudhatjuk, hogy miért és miként építenek várakat és üregrendszereket.
A háromórás túrán a szervezők garantálják, hogy hódokkal is találkozunk, de ha nem, akkor vállalják, hogy a teljes részvételi díjat visszatérítik.
Kockázat tehát nincs a dologban, kaland viszont annál több, így érdemes megismerni ezt a szemünk elől igencsak rejtve működő világot. A szakvezetésnek köszönhetően rengeteget tudhatunk meg a hódok életéről, az ökoszisztémában elfoglalt helyükről és még utódaik neveléséről is. Mindenképpen érdemes kipróbálnunk!
Fotó: 123RF
Rafting Light Program Budapesten
Egy városnézéssel egybekötött vízi élmény, ami garantált szórakozást kínál a résztvevőknek. A 6-12 személyes raftokon minden hullám izgalommá válhat, és a háromórás program emlékezetes pillanatokat ígér.
Az össztáv mindössze 8 kilométer, így kezdő evezősök is könnyen teljesíthetik.
Tökéletes hétvégi program családoknak, baráti társaságoknak vagy csapatépítésre vágyóknak is. A fővárost átszelő Duna pedig nem várt meglepetéseket hozhat, így minden túra az ismeretlenbe és a felfedezések örömébe vezetheti a jelentkezőket.
Fotó: 123RF
Tutajossal a Tisza-tavon
Balázs Sándor (Tutajos) nem kevesebbet ígér, mint egy egzotikus élményt az egyik legszebb hazai tavunkon: a Nílus és az Amazonas mentéről származó vízi növényeket, a kontinens legnagyobb tündérrózsa mezőjét, sulyomkóstolást, és turisták által ismeretlen, titkos vízi ösvényeket.
A túra során katonai kishajóval fedezhetjük fel a Tisza-tó vízi ösvényeit, az „ámorakác” labirintust és a Gyilkos-tó egy részletét
– a túravezető azt ígéri, hogy olyan helyeken is járhatunk majd, ahová csak túravezetővel juthatunk be, mert az ösvényeket ők maguk készítették.
Fotó: 123RF
Ajánljuk még: