Akinek szép a konyhája, az nem szokott főzni?
A hús olyan manapság, mint a cukor: tulajdonképpen lehetne nélküle élni, legalább néhanapján, a többség mégsem szívesen mond le a lehetőségről. De mi lesz, ha luxussá válik a húsevés?
A konyhakertre nyugodtan lehet hétvégi hobbiként tekinteni, én viszont amondó vagyok, ha legalább 40-50 négyzetmétert rá tudunk szánni egy veteményesre a kert végén, az legyen valóban hasznos a földnek és a pénztárcánknak is.
A február vége felé tartó hűvös napokon biztos nem csak én várom tűkön ülve, hogy végre ki lehessen tárni az ablakokat és belevetni magunkat a szokásos tavaszi munkálatokba. Adunk öt tippet, hogy kicsit zöldebbé tehesd idén a tavaszi zsongást!
Maria Treben óta tudjuk, hogy a házipatika nemcsak szükségszerűség, hanem érdekes hobbi is lehet – a legtöbb gyógynövénynek ráadásul elegendő egy szép cserép a teraszodon.
Fültisztító pálcikák, műanyag flakonok, eldobható női egészségügyi eszközök: így cseréld le őket!
Amikor valaki úgy dönt, hogy elkezdi hulladékmentesebben vezetni a háztartását, szinte biztosan belefut néhány olyan termékbe, ami első pillantásra roppant környezettudatosnak tűnik, holott mégsem az. Csak a vevők megtévesztésére szolgálóan kamuzöld. Nálad vajon hány ilyen tárgy lappang?
Ami nem egy nagytakarítás, hanem annál sokkal több!
Egy zizegős lapú Dickens-regény nekem a nyugalom szigetét jelenti, még akkor is, ha néhány fa bánja hobbimat. Arról pedig, hogy egy e-könyv mennyit segítene a fák ügyén, megoszlanak a vélemények.
A Jane Austen-regények mozdulatlan és derűs vidéki közegébe csöppenve mindig rácsodálkozom, milyen lassan csordogált valaha az élet két férjvadász bál között. Vajon mikor változott meg annyira a világ, hogy ma már azt sem tudjuk, mit jelent unatkozni néha?
Nem tudom, más hogy van vele, én bizony nem őrizgetem évekig azokat a ruhadarabokat vagy háztartási textileket, amelyek a „megunt” kategóriába tartoznak. Sok textil is tönkremegy egy háztartásban, és sajnálnék kidobni egy egész paplanhuzatot, mert egy része már elszakadt. De mit lehet kezdeni régi abroszokkal, függönyökkel és kötött pulcsikkal, ha újra szeretnénk őket hasznosítani?
A céklafoltos előke, a piszkos munkásruha vagy a kanapé párnájára kiömlött kávé eltávolítása nem egyszerű feladat, de nézzük meg, környezetbarátként mivel próbálkozhatunk, még mielőtt előkerülne az ecetes olló!