Pipacsos szelfi
Valóban vonzóak a pipacsmezők, és lépten-nyomon akad is, aki megáll mellettük fotózkodni. Ám legyünk résen, mert számtalan baleset keletkezett már ebből. Mielőtt beletaposol a fékbe, gondold át: megéri kockáztatni, vagy biztonságos megállni, lehúzódni, félreállni, kiszállni?!
És begyalogolni a pipacsok közé – az biztonságos? Nos, nem egészen. A pipacsmező is valakié, nem biztos, hogy örül annak, ha idegenek mászkálják össze. De talán még fontosabb: a pipacsmezőben laknak állatok, ott járva megriaszthatunk nyulat, mezei egeret, gyíkot, siklót.
Aki kicsit is félős, hagyja meg a pipacsmezőt a képe hátterének!
A piros virágok lépni közé pedig zárt cipőben érdemes. Ha letörik néhány szál, a pipacs nedve nyomot hagyhat a ruhán, később bánni fogjuk, ha nem szedi ki a folttisztító!
Fotó: Halmos Monika @rozsakunyho
Pipacscsokor otthonra
Bizony, szépen mutatna az ebédlőasztalon, de ha letépjük a virágokat, hamar elhervadnak. Ám van egy jól bevált trükköm, amivel hosszú életűvé lehet tenni a mezőn szedett virágokat! Vigyél magaddal egy vízzel telt vázát, és amint leszedted, ebbe tedd a virágot. Ugyanilyen fontos: ha pipacsszedésre indulsz, legyen nálad olló. Egy kb. 40x40 cm-es dobozt vagy ládát bélelj ki egy nagy kukazsákkal, a zsák száját gondosan hajtogasd vissza a doboz oldalára. Ennek a közepébe helyezd a vízzel telt vázát, vagy széles szájú befőttes üveget. Vágd le a virágokat, nyílottakat és éppen bimbózókat is, és rendezd csinos csokorba. Állítsd a csokrot a vázába, majd a kukazsákot igazítsd rá a csokorra, hogy véletlenül se potyogjanak szerte a szirmok. Így már
kibírnak akár másfél-kétórás autós utazást is a pipacsok.
Odahaza csak ki kell venni az „utazóládából”. Gyorsan issza a vizet, ezért naponta tölts utána frisset! Így akár egy héten át gyönyörködhetsz piros pipacsaidban.
Fotó: Halmos Monika @rozsakunyho
Lehet pipacsszörpöt főzni?
A neten lépten-nyomon pipacsszörp receptekbe botlunk, de szépen kérek mindenkit, hogy ne dőljünk be minden ötletnek!
A pipacs enyhén mérgező növény, alkaloidokat tartalmaz, semmilyen része nem alkalmas arra, hogy élvezeti cikké váljon.
Akkor sem, ha a szomszédasszony mondta, vagy ha kedvenc tiktokkere erre buzdít. Nemrégiben egy népszerű külföldi gasztrooldal kedves videóban pipacslekvár készítését mutatta be. Neki se higgyünk! Hagyjuk meg a pipacsot a szemnek, ne próbálkozzunk a fogyasztásával – van egy sor ehető, ízletes, ártalmatlan vagy éppen gyógyhatású virág, ezekről ITT lelhető fel részletes információ.
Meg lehet szárítani a pipacsot?
Meg, bizony. A szárított virágokból csodás képeket készíthetünk. Ehhez frissen kinyílt virágokra lesz szükség, amelyeket tiszta papírlapok közé simítunk. Vágjunk hozzá leveleket, bimbókat is. Finoman préseljük le. Hat-tíz nap múlva megszárad, akkor nekiláthatunk az alkotásnak! Decoupage-ragasztóval rögzíthetjük a virágokat a kép-kompozícióba. Levélfénnyel vagy hajlakkal lefújva bársonyosan fénylő és tartós lesz.
Emellett a piros virág tökéletes választás ahhoz is, hogy viráglenyomatokat készíts belőle. Hogyan? Itt találod a leírást.
Fotó: Halmos Monika @rozsakunyho
Fotó: Halmos Monika @rozsakunyho
Lepotyogott a pipacs…
Semmi gond! Gyűjtsd össze a kis pipacsgubókat! Szellős helyen szárítsd meg őket, gyönyörű díszei lesznek az őszi dekorációknak, de felhasználhatod a téli kopogtatókhoz, szárazvirág-kompozíciókhoz is. Én nagyon szeretem ezeket a jópofa kis gubókat, olyan kedvesek, könnyen lehet őket rögzíteni tűzőhabba, mohába, vagy akár ragasztóval is.
Ajánljuk még: