Chilis-csokis kuglóf

Gasztro

Chilis-csokis kuglóf

A csokoládé és a chili remek páros, főként egy szaftos, puha süteményben. Ez a pikáns finomság szinte pillanatok alatt elkészíthető, nekem ezúttal is a MUM 5 konyhai robotgép volt ebben a segítségemre. Ha szeretnétek kipróbálni, ezekkel az arányokkal dolgozzatok!

Hozzávalók:

  • 100 g jó minőségű étcsokoládé
  • 80 g vaj
  • 4 tojás
  • 100 g cukor
  • 80 g darált dió
  • 1 csipet őrölt chili (ízlés szerint)
  • 1 kk sütőpor

Elkészítés:

A csokoládét gőz fölött felolvasztjuk a vajjal, majd langyosra hűtjük. A tojásokat szétválasztjuk. A fehérjéből kemény habot verünk a cukor felével. A tojások sárgáját kikeverjük a cukor másik felével, majd pedig a langyos csokoládés keverékhez adjuk. Ezután a csipet sütőporral elkevert darált diót is óvatosan a csokoládéhoz keverjük A legvégén egy csipet őrölt chilit keverünk még a masszához, de nagyon vigyázzunk a mennyiséggel, nehogy túl erős legyen. Kivajazott, kilisztezett tortaformába öntjük bele a masszát és előmelegített sütőben kb. 20-30 perc alatt készre sütjük.

A videóban használt gépekről itt és itt találtok információkat:

 

Ajánljuk még:

Virágzó közösségek, áldáshozó hagyományok – az idei Úrnapja legerősebb üzenete Budaörsről

Országszerte több településen is szokás virágos sátrat és virágszőnyeget készíteni Úrnapjára. A hagyomány leglátványosabb formáit talán a Budapest környéki, jórészt sváb és szlovák nemzetiségű településeiben figyelhetjük meg, és a káprázatos virágözön jelentéstartalma és üzenete egyre gazdagabb, ahogy távolodunk a szokás 19. századi formáitól. Az eredetileg elsősorban paraliturgikus cselekvésként meghonosodott úrnapi sátor-állítás és virágszőnyeg-készítés szerepe mára jócskán túlmutat az egyházi, vallásos kereteken: a helyi közösségek identitásának szerves részévé vált, és felértékelődött generációkat összekovácsoló, közösségszervező ereje. Idén Budaörsön követtük nyomon az egyik legszebb oltár készítését, majd a szombati koszorúkötést, a vasárnapi virágszőnyeg leterítését, és elmondhatjuk: a látvány csak a felszín, a lényeg a közösségi összetartozáson van. A hagyomány emberi oldalát mutatjuk.