Gasztro

Gyerekek kedvence: a házi ketchup

Borbás Marcsi receptje

Hozzávalók

  • 2,5 kg paradicsom
  • 1 fej vöröshagyma
  • 2-3 gerezd fokhagyma
  • 2-3 babérlevél
  • 1 kk őrölt szegfűszeg
  • 1 kk durvára őrölt feketebors
  • 2 tk balzsamecet

 

Tovább olvasok

Elkészítés

A ketchuphoz érdemes többféle paradicsomot használni, úgy lesz a legfinomabb. A paradicsomokat egy sütőpapírral bélelt tepsibe halmozzuk. A nagyokat érdemes félbevágni. Sózzuk, borsozzuk, kevés olívaolajjal meglocsoljuk, majd 130-140 fokon megsütjük.

Egy fej vöröshagymát olívaolajon megdinsztelünk, majd hozzáadjuk a felaprított fokhagymát és a megsült paradicsomot. Ízesítjük 1-2 babérlevéllel, egy kis szegfűszeggel, őrölt borssal, pici balzsamecettel, majd kb. 10 percig forraljuk. Ízlés szerint tehetünk bele cukrot is, de előtte mindenképpen kóstoljuk meg, hiszen miközben a sütőben aszalódik a paradicsom, az ízek sokkal koncentráltabbá válnak , tehát ha a paradicsomunk érett és édes, akkor lehet, hogy nem is kell édesíteni a ketchupot.  Végül átpasszírozzuk, majd visszaforraljuk. Csírátlanított üvegekbe töltjük, majd kidunsztoljuk.

Borbás Marcsi ezt a receptet így készítette el:

Ajánljuk még:

Húsos táskával búcsúzunk a sárkánytól, köszöntjük a kígyót

A holdnaptár szerinti újév, vagy más néven a tavaszünnep, a kínaiak számára a legfontosabb ünnep, melyet a világ népességének egynegyede ünnepel. December 6-án felkerült az UNESCO emberiség szellemi kulturális örökségének listájára a „kínai emberek tradicionális újévi ünnepléséhez kapcsolódó társadalmi szokásai”, ami nem csak dicsőség, hanem egy lehetőség, hogy minél többen megismerjék és átélhessék ezeket a hagyományokat. Az ünnep szerencsét, gazdagságot és boldogságot hozó szimbolikus jelentésű ételeinek nyomába eredtünk a budapesti kínai negyedbe, hogy hiteles forrásból ismerjük meg kínai újév finomságait.