Hozzávalók:
- 230 g liszt (BL55)
- 11,5 g élesztő
- 4,6 g só
- 23 g vaj
- 11,5 g méz
- 1 db tojás
- 1 dl víz
- pár csepp ecet
- 125 g lisztes vaj (liszt és vaj fele-fele arányban begyúrva)
- 550 g töltelék (tetszés szerint lehet sós vagy édes)
Elkészítés:
Az összes hozzávalót egyneművé gyúrjuk a lisztes vaj kivételével. Összegömbölyítve öt percet állni hagyjuk, addig begyúrjuk a lisztes vajat. Pihentetés után a gömbölyített tésztát lóhere formára nyújtjuk. Közepére helyezzük a téglalap alakúra lapított lisztes vajat. Ráhajtjuk a tészta négy oldalát a vajra, majd kinyújtjuk.
Egy szimpla hajtást végzünk rajta, vagyis a nyújtott tésztát elharmadoljuk, majd a jobb oldali harmadot a középső harmadra hajtjuk, a baloldalit pedig rá. 30 percet pihentetjük a hűtőben letakarva.
Kivétel után egy dupla hajtást végzünk el. A kinyújtott tésztát négyfelé osztjuk. A legszélső negyedet ráhajtjuk a mellette lévőre. Ezt mind a két oldalon elvégezzük. Ekkor egy nyitott könyvet kapunk, melyet be is csukunk. Újabb 30 perc hűtőben pihentetés után kinyújtjuk kb. 2-3 mm vastagságúra. Egyenlő szárú háromszögeket vágunk belőle. A háromszög aljára töltjük a tölteléket, amely adagonként kb. 50-55 g. A két csücsköt magunk felé húzva összeérintjük, majd a kimaradt csücskét feltekerjük. A batyut (szilikonos muffin) formába tesszük. Tojással lekenjük és 30 percet kelesztjük. Újra lekenjük tojással és 200°C os sütőben sütjük 12 percig.
Barackos töltelék
Feltesszük főni a barackot 2-3 perce, ezután lecsöpögtetjük. Figyeljünk rá, hogy ne váljon pépessé, ne nagyon kevergessük. Lehetőleg a saját súlyától csöpögjön le. A kihűlt barackot összekeverjük gyömbérrel, fahéjjal, morzsával és mézzel.
Most van szezonja! Készíts baracklekvárt vagy egy mennyei barackos pitét!
Ajánljuk még: