Eper-bodza duóleves panna cottával: a legédesebb tavaszi leves
Olvasási idő: 1 perc

Eper-bodza duóleves panna cottával: a legédesebb tavaszi leves

Bodza és eper találkozása egy tökéletes levesben!

Hozzávalók:

Az eperleveshez:

  • 1 kg érett eper
  • 15 dkg cukor
  • 2 db egész fahéj
  • 10 g szegfűszeg
  • 1 db citrom
  • 2 dl tejszín

A bodzaleveshez:

  • 3 dl bodzaszörp 
  • 3 dl tejszín
  • 2 db fahéjrúd
  • 10 g szegfűszeg
  • 1 db citrom
  • 10 dkg keményítő

A panna cottához:

  • 2,5 dl tejszín
  • 2,5 dl tej
  • 1 teáskanál vanília kivonat
  • 40 g cukor
  • 2 db lapzselatin

 

Tovább olvasok

Elkészítés:

Az eperleves elkészítésével kezdjük a receptet. Ehhez elsőként a citromlével, a fahéjjal és a szegfűszeggel redukciót készítünk. Beletesszük az epret és forraljuk, majd botmixerrel pürésítjük. Ízesítjük a cukorral, csipetnyi sóval, citromlével, a végén tejszínnel dúsítjuk.

Ezután újabb redukciót készítünk. Beleöntjük a házi bodzaszörpöt, felforraljuk, majd a keményítővel sűrítjük, citrommal, cukorral, vaníliával ízesítjük.

Fontos, hogy a  kétféle leves ugyanolyan állagú legyen!

Ha megvannak, a panna cottához a tejet a tejszínnel és a vaníliával forraljuk, a zselélapokat beletesszük. Ha zselatin elolvadt, formára hűtjük a keveréket.

Tálaláskor 2 külön kancsóba töltjük a leveseket, és egyszerre beleöntjük a mélytányérba, hogy duó lehessen belőle, a közepére pedig odahelyezzük a panna cottát.

Ha némileg egyszerűbb receptre vágynátok, próbáljátok ki Borbás Marcsi klasszikus eperkrémlevesét, vagy nézzetek szét többi receptünk között!

Kapcsolódó tartalom
Szuperélelmiszer itthon is terem, az orrod előtt
Amrein Tamásné Miskolczi Boglárka | 2026. február 22

Szuperélelmiszer itthon is terem, az orrod előtt

Több tucatnyi szuperélelmiszer terem meg közvetlenül kertünkben, vagy szerezhető meg erdeinkből egy-egy gyűjtögető túra során.