A ti esküvőtökön sem ment minden flottul? – 5+1 lagzi, ahol homokszem került a gépezetbe
Olvasási idő: 4 perc

A ti esküvőtökön sem ment minden flottul? – 5+1 lagzi, ahol homokszem került a gépezetbe

Az esküvős témájú filmek között két nagy kategória van: az egyikben az esküvő romantikus habos-babos köntösben látható, a másikban pedig a nagy napon csetlenek-botlanak a szereplők. Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de szerintem az utóbbiak általában emlékezetesebbek. És így van ez a való élettel is: a tökéletes esküvőknél – ami általában úgyse jön össze – sokkal jobb az, ha történik valami olyan, amit aztán sokáig lehet emlegetni. Az ismerőseimet kérdeztem, az ő életük egyik legszebb napján milyen humoros események, bakik történtek, vagy mások esküvőjén milyen vicces helyzetbe futottak bele?

Kata és Gábor, 2 éve házasok

„A mi esküvőnkön a szertartások alatt még minden flottul ment, leszámítva, hogy a férjemnek pittyegett a telefonja a polgári szertartás közben – elvileg senki nem tudta meg, hogy pont az ő instájára érkeztek a kommentek. Aztán a lagziban jött a legjobb epizód: ahogy beléptünk a terembe, mindenki felénk fordult, és egy pici rokonkislány odafutott hozzánk. A férjem lehajolt hozzá, mire a nadrágja nemhogy elszakadt, hanem konkrétan kishíján leszakadt róla. Igyekeztünk úgy csinálni, mintha mi sem történt volna. Én próbáltam odamenni a lehető legtöbb emberhez, elterelni a figyelmet arról, hogy ő kihátrál a teremből, elvonul az öltözködős szobába. Aztán egy adott pillanatban persze utánaosontam. Sosem fogom elfelejteni a látványt, ami fogadott: a férjem ült egyszál gatyában, és az anyám, a friss anyós varrogatta a fenékvarrásnál a vőlegényi öltönyt.”

Éva és Zoli, 21 éve házasok

„Minden megszervezve, tanúk letárgyalva: vőlegény egyik legjobb barátja, menyasszonynak az öccse. Elérkezik a nagy nap. Hogy mikor? Hát persze, hogy a Forma1 magyar nagydíja alatt, szóval egész Budapest tömve, mi pedig – a menyasszony jó szokásához híven – késésben voltunk. Persze a Parlamenttel szemben volt a házasságkötőterem, annál belvárosabb nem is lehetne. Nagyjából félúton a gondos vőlegény átüvöltött a menyasszony tanújának: »személyid megvan, ugye?« Mire érkezik a válasz: »miért, az kell? Direkt otthon hagytam, hogy el ne veszítsem!« Teljes a kétségbeesés, érkezéskor reménytelenül próbálunk keresni bárkit a vendégek közül, aki be tudna ugrani tanúként. Létezik, hogy egy 30 fős társaságból senkinél nincs személyi??? Végül a menyasszony öccsének a barátnőjéről kiderül, hogy nála van. Hála Istennek, akkor hát így… minden fotón ott a szőke kis hölgy. Slusszpoén? Aznap este szakítottak, mert a menyasszony öccse beleszeretett az egyik vendég leányába.”

Tündi, mint friss sógornő

„A nővérem egy kis listát adott ide nekem, hogy mit ne hagyjak a vendégeknek, hogy megcsináljanak. Például megkért, hogy beszéljem le az embereket arról a szokásról, hogy kocogtassák a pohár oldalát villával, ami után az ifjú párnak fel kell állni, és megcsókolniuk egymást. Ezt kötötte ki a legszigorúbban, én pedig megígértem, hogy mindent elkövetek, hogy ezt megakadályozzam. Az unokatesómmal már a vacsora elején koccintottunk egyet az asztalnál, amit a körülöttünk lévők rögtön összekötöttek eme szent hagyománnyal, és eszeveszett kocogtatásba kezdtek, amit aztán mindenki követett. A nővérem, amikor jött lefokozni a szerepemből, az asztalnál lévők mit sem sejtve az egyezségről megjegyezték: »Na köszönd meg Tündinek, ő kezdeményezte!«” 

Ákos, a fotós

„Barátaim kérésére egy időben vállaltam esküvők és lakodalmak fotózását. A jól sikerült képek láttán később teljesen ismeretlen emberek is megkerestek, hogy vállalnám-e az ő nagy napjuk megörökítését. Bár az ilyen ismeretlen családok esetében még az esküvő előtt igyekeztem a lehető leggondosabban feltérképezni a családi viszonyokat, akaratomon kívül egyszer mégis homokszem került a gépezetbe. Az esküvő és a lakodalom is rendben lezajlott, a képek is jól sikerültek, azonban miután az ifjú pár megkapta a fényképeket, kínos bakira derült fény: a menyasszony nagymamájának gondolt idős hölgy valójában a nem meghívott, de mindenhol mégis megjelenő szomszédasszony volt… A számos képen megörökített hívatlan vendég mellett szerencsére véletlenül a valódi nagymamáról is készült felvétel…” 

Andris, aki örül, hogy nem az ő esküvőjén történt…

„Egy barátom esküvői vacsoráján történt a következő eset: a menyasszony apja mondta az első köszöntőbeszédet, és rögtön úgy indított, hogy elfelejtette az újdonsült veje nevét. Egy ideig azért gondolkodott, a násznép eközben feszülten várt. De az örömapának végül ennyi sikerült: Kedves Dóri és kedves … kedves… és kedves mindenki. Szerencsére állítólag azóta már megtanulta, hogy is hívják.”

+1 nászutas kaland, nagykorúaknak… Ildikó és Zsolt, 16 éve házasok

„Nálunk az esküvő rendben ment, de a nászutunk rögtön egy kis érdekességgel kezdődött. Épp vacsorázni indultunk, amikor a feleségemmel olyan dolog történt, ami se előtte, se utána soha. Egyet ásított, mire kiakadt az állkapcsa. Egyáltalán nem tudta becsukni a száját, akárhogy próbálkozott. Rohantam le, kétségbeesve mondtam a recepciósnak: kérem hívjon orvost, a feleségemnek kiakadt az állkapcsa. A pasas – aki persze pontosan tudta, hogy nászutasok vagyunk – először hitetlenkedve nézett rám, majd elismerően csettintett egyet, ahogy tárcsázta a 104-et.”

Ha nálatok is történtek emlékezetes bakik, írjátok meg nekünk kommentben!

Kapcsolódó tartalom
Az örök szeretet jele vagy felesleges bizsu – tényleg kell a modern korban jegygyűrű?
Karsa Tímea | 2023. november 14

Az örök szeretet jele vagy felesleges bizsu – tényleg kell a modern korban jegygyűrű?

A jegygyűrű az esküvői szertartás elengedhetetlen eleme, egyfajta egyezményes jel arra, hogy az ember szíve foglalt. Bár legtöbben az arany karikagyűrűre esküsznek, sokan nem az anyagában látják az értékét, és olyan is akad, aki nem is hordja. Akárhogy is, a jegygyűrű-kérdés így vagy úgy mindenkinél előkerül.