Hozzávalók
- 500 g liszt
- 1 dl tej
- 125 g joghurt
- 1 tojás
- 100 g cukor
- 50 g olívaolaj
- 2,5 dkg élesztő
- 1 csipet só
A krémhez:
- 5 dl tej
- 50 g liszt
- 2 tojássárgája
- 125 g cukor
- 1 csomag vaníliás cukor
- vaníliapaszta
- mazsola ízlés szerint
- 1 bio citrom
Elkészítés
Az átszitált lisztet elkeverjük egy csipet sóval és hozzáadjuk a kristálycukrot, a tojást és a joghurtot. A langyos tejben felfuttatjuk az élesztőt, majd beledolgozzuk a tésztába. Ha nem elég lágy, adhatunk hozzá egy kis tejet. Amikor összeállt, dagasszuk bele az olívaolajat is. Kelesszük duplájára a tésztát, és közben készítsük el a vaníliakrémet. A tejhez hozzáadjuk a cukrot, a vaníliás cukrot, a vaníliapasztát, a tojássárgát, a biocitrom héját. A lisztet először egy kis tejjel kikeverjük csomómentesre, azután adjuk a krémhez. Sűrűre főzzük. A rumos vízbe áztatott mazsolát kicsavarjuk, és még melegen hozzáadjuk a krémhez.
A megkelt tésztát vékonyra nyújtjuk, és egyenletesen rákenjük a krémet. Ezután feltekerjük és felszeleteljük két ujjnyi vastagságban. A csigákat tegyük sütőlapra, és várjunk tíz percet, hogy megpihenjen a tészta. Majd 180 fokra melegített sütőben süssük kb 25 percig.
Marcsi ezt a receptet így készítette el:
Ajánljuk még:
A holdnaptár szerinti újév, vagy más néven a tavaszünnep, a kínaiak számára a legfontosabb ünnep, melyet a világ népességének egynegyede ünnepel. December 6-án felkerült az UNESCO emberiség szellemi kulturális örökségének listájára a „kínai emberek tradicionális újévi ünnepléséhez kapcsolódó társadalmi szokásai”, ami nem csak dicsőség, hanem egy lehetőség, hogy minél többen megismerjék és átélhessék ezeket a hagyományokat. Az ünnep szerencsét, gazdagságot és boldogságot hozó szimbolikus jelentésű ételeinek nyomába eredtünk a budapesti kínai negyedbe, hogy hiteles forrásból ismerjük meg kínai újév finomságait.