Pikáns, levendulás padlizsán

Gasztro

Pikáns, levendulás padlizsán

A levendulával való fűszerezésnek vannak aranyszabályai. Érdemes ezeket betartani, mert egy „ellevendulázott” étel örökre elveheti a kedvünket, erőteljes szappanízt hordozva. 

A levendulát mindig mértékkel használjuk, inkább kevesebb, mint több kerüljön az ételbe. Legyen ott, sejtelmesen, bársonyosan a háttérben, semmiképp se tolakodva és harsányan. Fűszerkeverékben hasonlóan karakteres társat válasszunk mellé, jól illik hozzá a rozmaring, a bors, a fokhagyma vagy a chili.

A nyári sült- vagy grillezett zöldségeknek finom aromát kölcsönöz a levendula, a virágok szárát a parázsra hajítva lenge levendulafüsttel fokozhatjuk tovább a nyári kerti élvezeteket.

 

Tovább olvasok

Hozzávalók

  • 4 kisebb padlizsán
  • 1 dl olaj
  • 10 dkg dió
  • zsemlemorzsa
  • 1 húsos piros színű zöldpaprika
  • 10-12 szál levendulavirág
  • 4-5 rozmaringágacska

Elkészítés

A zsemlemorzsát a durvára vágott dióval együtt egy csöppnyi olajon aranysárgára pirítjuk. Beleszórjuk a levendulavirágot, az összetépkedett rozmaringot, az egészen apróra vágott paprikát. A padlizsánokat ujjnyi vastagon felszeleteljük, megsózzuk, majd olajjal kenegetve rostlapon (vagy serpenyőben) megsütjük. A kész padlizsánokat a színes-zamatos morzsába forgatjuk, majd néhány percre forró sütőbe tesszük, hogy átmelegedjenek, és az aromák kitárulkozzanak.

Azon melegében kínáljuk előételként vagy önálló, húsmentes fogásként.

Tehetünk a tetejére mozzarellakockákat is.

Ajánljuk még:

Nincsen diós mákos nélkül! – Bejglitörténelem az ünnepekre

Ahány ház, annyi recept. Ahány íz, annyi történet. Ahány karácsony, annyi bejgli. De honnan ered a sztársütemény? Minek köszönheti népszerűségét? A bejgli még a karácsonyi kalácsot is lesöpörte az első helyről, mai napig őrzi királyi pozícióját az ünnepi desszertek között.