Hozzávalók
- 15 dkg zsír (kacsazsír vagy sertészsír, de lehetőleg ne bolti zsír legyen)
- 25 dkg liszt
- 1 csomag sütőpor
- 1 egész tojás
- 10 dkg porcukor
Töltelék:
- kekszmorzsa
- 1 kg magozott meggy vagy cseresznye
- 1 csomag vaníliás cukor
- őrölt fahéj
Elkészítés
A szobahőmérsékletű zsírt a tészta többi hozzávalóival jól összedolgozzuk. Egy egészen lágy tésztát fogunk kapni, melyet elfelezünk. Az egyik felét beletesszük a tepsibe, és egyenletesen belenyomkodjuk. Szórjuk meg a tésztát egy kis kekszmorzsával és tegyük rá az előzőleg kimagozott és szitán kicsöpögtetett gyümölcsöt. Ízesítsük egy kis őrölt fahéjjal, szórhatunk rá egy csomag vaníliás cukrot is, de a gyümölcs önmagában is elegendő.
A tészta másik felét, lisztezett nyújtódeszkán nyújtsuk ki és vágjuk csíkokra. Ebből készül majd a „rács” a süteményre. A tésztacsíkokat egyesével óvatosan emeljük fel a deszkáról. Könnyen odaragadhat ezért egy széles késsel nyúljunk alá, így könnyebben fel tudjuk emelni, és helyezzük rács formában a gyümölcs tetejére. Sütés előtt felvert tojással kenjük meg, majd előmelegített sütőben süssük készre.
Ajánljuk még:
Mogyorós moszkauer
Az együttlét maga a program – luxus helyett azt adom az unokáknak, amire a leginkább vágynak
„Anyám megspórolt szeretetét akartam a férfiakon behajtani”
Egzotikus téli gyógynövények, amik fűszerként is megállják a helyüket
„Nem csak gyógy-, de fűszer is!” – mondják még ma is sokszor azokra a növényekre, melyeket a gyógyászatban és a konyhában egyaránt felhasználhatunk. Az, hogy ezeket gyógyászati vagy kulináris célra vetjük be, csupán döntés kérdése, szerencsés esetben azonban a két cél egyszerre érvényesülhet! Annak ellenére, hogy a hagyományos ünnepi asztalon a régiségben – érthető okokból – elsősorban a saját környezetünkben is megtalálható növények kaptak helyet, most néhány távoli vidékeken honos fűszert listáztunk.