Kürti Tünde
Csak szeretet kell, meg jó emlékezőtehetség – itt az egy.hu nagy Beatles-kvíze
A Beatles alapítója, John Lennon, ma lenne 82 éves, de immár 42 éve az égiek kórusában csendül fel a számára legkedvesebb dal, az All You Need is Love. Te vajon mennyit tudsz az együttesről, ami oly sokaknak felkavarta az életét? Teszteld!
Te mennyire értenéd nagyszüleink nyelvezetét? Kvízünkből kiderítheted!
Azt már minden bizonnyal mind tudjuk, hogy amit gyerekkorunkban a „kutya fája”-ként emlegettek, az nem a kutyának a fája, hanem egész más gondolatok szülték a felkiáltást. Nemrégiben ismét nosztalgiaórát tartottunk a családban, és kiderült, hogy a szüleink még mindig meg tudnak lepni új kifejezésekkel, amelyekkel gyerekkorunkban bolondítottak minket, hogy ne értsük, miről beszélnek.
Szenzoros a gyerek? Az intő jelektől a vizsgálatig és a terápiáig
Ha egy gyermeknek nehéz a külvilágból érkező információkat feldolgozni (pl. a hallást, látást, ízlelést, bőrérzékelést, egyensúlyt érintő ingereket), elképzelhető, hogy szenzoros feldolgozási zavara van. Különböző életkorokban más-más tünetek jelentkezhetnek – nem árt odafigyelni az intő jelekre.
„Egy fesztivál lelkét az önkéntesek lelkülete adja” – ezért merj te is szervezőnek jelentkezni!
Ha egy fesztiválon még nincsenek helyén a sátrak, nem állnak készen a standok, nincs agyonterhelve a wifi, és nem kell várnod majd’ egy órát, hogy zuhanyozni tudj, akkor valószínűleg a mínusz egyedik napon vagy, és a szervezők csapatát erősíted. És annál kevés jobb érzés van.
„Nincs mindig idill, de van egy újra összekovácsolt közös erő” – ilyen ma egy erdélyi hagyományőrző lakodalom
Szülőfalum, Bogdánd, „koordinátáit” egyszer már ismertettem. Ha valaki Szért, községünk másik magyar faluját is meg szeretné látogatni, nem kell sokkal messzebbre mennie. De érdemes! Itt örvendezteti meg a múlt a ma emberét is; mert amikor újrajátsszák a régi lakodalmakat, annak mindenkor közösségépítő ereje van.
Kinek maradt el a nászéjszakája? – Kvíz irodalmi nagyjaink szerelmi titkairól
Szerelmes irodalmi kvíz, az irodalom szerelmeseinek!
Egy jókor mondott mese az életen át kísér minket – a mesélés mint az ősbizalmat megteremtő erő
Az ősbizalom a testet és a lelket átitató hit abban, hogy a világ megtart bennünket, számíthatunk magunkon kívül másra is. Ha a gyermekben megvan ez az elemi biztonságérzet, akkor bátran fog elindulni az emberek és a világ felé egyaránt. Ha pedig sérül ez a bizalom, nemcsak a párkapcsolatban, de az élet minden területén nehezebb dolgunk lesz. Jó hír, hogy a mesék abban is segíthetnek, hogy ezt az erőt a gyermekek megtapasztalják, elhiggyék.
Felismered, merre járunk a határon túli magyar területeken? Képes kvízünkből kiderül!
Idén 102 éves a trianoni békediktátum, aminek következtében a történelmi Magyarország felbomlott. Mennyire ismered a mai határon túl eső, jellegzetesebb helyeket? Teszteld tudásodat kvízünkön!
„Ha megértjük az autizmust, megértjük az agyat” – tények és tévhitek az autizmusról
Sokaknak ismerősek lehetnek az Esőember vagy a Nevem Sam című filmek, de elég csak Monkra, a flúgos nyomozóra, vagy Sheldon Cooperre, az Agymenők című sorozat szereplőjére gondolni. Közös bennük, hogy az autizmus-spektrumzavar széles skáláján helyezkednek el mindannyian. Bár egyre többet tudunk az autizmusról, mégis (részben pont ezeknek a filmeknek köszönhetően) számos tévhit él a köztudatban az érintettekről.
Közösen (jól)lakott múlt: hogyan kovácsolta össze az étkezés a közösséget régen?
A közösségi munkának, kalákának régi hagyománya van a családunkban. A munka szeretete mellett még egy fontos tudásra tettünk szert a felnőttek között: a jóízű étkezéshez a kulcs a közösség – a közös sütés-főzés, evés-ivás, amelyben nap végére kiteljesedik a jól végezett munka öröme.