Hozzávalók:
- 25 dkg rizs
- 1 l tej
- 1 kiskanál reszelt citromhéj
- 20 dkg cukor
- 15 dkg aszalt barack
- 10 dkg kókuszreszelék
- 10 dkg zselatin
- 2 dl tejszín
- a díszítéshez kókuszreszelék
- szórócukor,
- aszalt gyümölcsök
Elkészítés:
A tejet kétszeresére hígítjuk, reszelt citromhéjjal és cukorral ízesítve felforraljuk. A megmosott rizst és az apró kockára vágott aszalt barackot beleszórjuk, és szüntelenül kevergetve puhára főzzük. A tűzről lehúzva belekeverjük az előzőleg beáztatott zselatint, és hűlni hagyjuk. Végül óvatosan beleforgatjuk a kemény habbá vert tejszínt, és a rizses masszát egy nagyobb, vagy több kisebb, hideg vízzel kiöblített formába simítjuk.
Lefedjük, és hűtőszekrényben legalább két órán át dermesztjük. Tálaláskor a formát egy pillanatra forró vízbe mártjuk, a tejberizst tálra borítjuk. Kókuszreszelékkel, aszalt gyümölcsökkel és szórócukorral díszítjük. Ha nincs kéznél megfelelő forma, egy kisebb és egy nagyobb, mély, kerek tálka is megteszi. Akár „háromemeletes” hóembert is készíthetünk!
Fotó: Halmos Monika @rozsakunyho
Ajánljuk még:
Mogyorós moszkauer
Az együttlét maga a program – luxus helyett azt adom az unokáknak, amire a leginkább vágynak
„Anyám megspórolt szeretetét akartam a férfiakon behajtani”
Egzotikus téli gyógynövények, amik fűszerként is megállják a helyüket
„Nem csak gyógy-, de fűszer is!” – mondják még ma is sokszor azokra a növényekre, melyeket a gyógyászatban és a konyhában egyaránt felhasználhatunk. Az, hogy ezeket gyógyászati vagy kulináris célra vetjük be, csupán döntés kérdése, szerencsés esetben azonban a két cél egyszerre érvényesülhet! Annak ellenére, hogy a hagyományos ünnepi asztalon a régiségben – érthető okokból – elsősorban a saját környezetünkben is megtalálható növények kaptak helyet, most néhány távoli vidékeken honos fűszert listáztunk.