Borbás Marcsi receptjét leírva ITT TALÁLJÁTOK.
Tepertős pogácsa
A disznóvágások idején az egyik elmaradhatatlan hagyományos aprósüteményünk a tepertős pogácsa, amit az egész nyelvterületen ismerünk és szeretünk. A Konyhám mai adásában Marcsi ezt a klasszikust készíti el.
Káposztás tészta
Van, aki sósan szereti, van, aki a cukrozott változatra esküszik: a káposztás tészta mindkét formában nagyon finom. A Konyhám mai adásában Borbás Marcsi friss tésztát gyúr, és ahhoz párolja a finom káposztát. A végeredmény pedig a tökéletes nosztalgia-fogás. Egészségünkre!
Lekváros bukta
A Konyhám sorozatban most Marcsi egyik kedvence következik: a lekváros bukta. Ehhez a foszlós, puha kalácsféléhez nem kell különleges alkalom, hogy elkészítsük, hiszen hétköznap reggelire, gyerekeknek tízóraira vagy kakaó mellé, felnőtteknek kávé mellé is fogyasztható, de hétvégi kiránduláson a batyuban is ott a helye. Mitől lesz omló és különlegesen finom? A videóból kiderül!
Bácskai bableves
Bár a bablevest minden háznál kicsit másképpen készítik, vitathatatlan, hogy minden tájegységen az egyik legfontosabb hagyományos téli étel volt. A Konyhám mai adásában Marcsi a bácskai bableves egyik saját, gyermekkori változatát készííti el – igaz, ebben a csülköt egészben hagyja, hogy a húst majd mindenki maga fejthesse le róla, tálaláskor. Ellenállhatatlan fogás!
Juhtúrós sztrapacska
Talán nincs is olyan vidék, ahol a sztrapacska valamilyen formában ne lenne az egyik legnépszerűbb tésztaétel. A Konyhám mai adásában Marcsi a sokunk által ismert, klasszikus juhtúrós sztrapacskát készíti el.
Pacalpörkölt
Megosztó, nagyon munkás, mégis az egyik olyan különlegessége a magyar és a közép-kelet európai konyhának, amelyért az ínyencek akár hosszú kilométereket is megtesznek, ha ismernek egy helyet, ahol jól készítik. A pacal a szarvasmarha gyomrából készült leves vagy egytálétel – elkészítési módjától függően. A Konyhám mai adásában Borbás Marcsi egy isteni pacalpörköltet készít, közben pedig elmeséli, hogyan zajlott a pacal tisztítása gyermekkorában, és mi a jó pacalpörkölt tika. Aki még nem barátkozott meg ezzel az ételkülönlegességgel, javaslom, hogy kóstolja meg ezt a változatot, amelynek ízvilágát a belefőtt csülök is árnyalja. Jó étvágyat kívánunk!
Fügeleves
Érdekes fűszerezésű fügeleves készül ma Marcsi Konyhám című műsorában. Ez a különleges ízesítésű finomság a kurkumától és a tonkababtól kap egyedi aromákat, a füge zamata és édeskés ízharmóniái pedig igazán tökéletes vasárnapi fogássá teszik.
Máglyarakás
A klasszikus magyar desszertek sorába illő máglyarakás sokunk kedvence. Ez az egyszerű étel is a maradékmentés egyik jeles példája: a kenyérpuding jellegű készítmények története a középkorig nyúlik vissza egész Európában, hiszen mindenhol fontos szempont volt a száradó kenyérmaradék hasznosítása. Sok helyütt éppen ezért a szegény ember pudingjának hívták. Az általunk ismert mákos guba mai formája persze már korántsem a maradékmentésről szól. Ezt az isteni csemegét készíti el Marcsi a Konyhám új adásában. Ezúttal sem fogunk csalódni.
A csíkmadarasi Erzsike néni férje nagyapjától tanulta el a „zódás pánkó” receptjét, amit a Nyári konyha új adásában el is készít. Miközben simul a tészta és sül a szódás fánk, az élet dolgairól is szó esik, többek között arról, hogy milyen volt a családi élet, amikor még több generáció élt együtt egy portán.
Májgombócleves
A májgombóclevest rendszerint csont alaplére szoktuk főzni, de ha nincs otthon alaplé, zöldségleves alapra is készíthetjük. Marcsi éppen egy ilyen receptet mutat, melyben a friss sertésmájból készült gombócok egy isteni zöldséges alapot tesznek gazdag, egytálételként is fogyasztható levessé.
Stefánia szelet
Minden magyar családban van egy sikergaranciás töltött fasírt recept – ezek többnyire csak az ízesítésben különböznek. A Stefánia szelet zsenialitása egyrészt éppen abban rejlik, hogy ízlés szerint fűszerezhető, másrészt abban, hogy nemcsak frissen, melegen nagyon finom, hanem hidegen szeletelve is. Készítsük el az ünnepekre!
Karácsonyi toboz süti
Mutatós és finom: ezt a karácsonyi süteményt mindenki imádni fogja.