Proteinpalacsinta, liszt nélkül, Borbás Marcsi konyhájából. A receptet leírva ITT TALÁLJÁTOK.
Rácponty
Az ország déli részében élő szerbektől, azaz a rácoktól tanultuk a Duna mellett lakók körében népszerű receptet, a rác pontyot. Marcsi ezt a nagyszerű fogást készíti el a Konyhám mai adásában. Fogyasszátok szeretettel!
Érzelmi ételeinknek köszönhetjük, hogy az étkezés kulturális identitásunk része: az otthon melege, ízei, illatai mélyen beleivódnak emlékezetünkbe, értékrendünkbe. Marcsi egyik ilyen érzelmi ételét készíti el a Konyhám mai adásában: krumplilevest krumplipogácsával. Jellemzően az egyszerű fogások válnak érzelmi ételekké, és éppen ez a lényeg: könnyen megtanulhatók, hamar elkészíthetők és nagyon finomak!
Bácskai rizses hús
A jellegzetes délvidéki étel, a bácskai rizses hús titka is ugyanaz, mint az összes klasszikus fogásé: kiváló minőségű alapanyagok kellenek hozzá, mértéktartás és persze egy jó recept. Marcsi édesanyja receptjét mutatja meg a Konyhám sorozat új részében.
Kétszer sült palacsinta
Ez a kétszer sült palacsinta bármelyik krémes tortával fölvehetné a versenyt, olyan finom. Marcsi gyermekkori emlékeiben a pénteki ebéd ízeit idézi. Többek között az is fantasztikus benne, hogy a receptet a magunk ízlésére formálhatjuk: a palacsintákat készíthetjük vékonyabbra vagy vastagabbra, a tölteléket gazdagíthatjuk mazsolával, de el is hagyhatjuk belőle – ízlésünk szerint. Jó étvágyat hozzá!
Savanyú májvetrece
Ez a hagyományos recept igazán laktató és, ha odafigyelünk az időzítésre a készítés során, akkor finom, krémes étet kapunk. A savanyú májvetrece lényege ugyanis a kiváló alapanyag és a pontos időzítés. A Konyhám új részében Marcsi megmutatja, mi a titka ennek a klasszikus fogásnak.
Borjúkötél
A kunsági konyha egyik jellegzetes sós kalácsa hajdanán a borjúkötél volt. Marcsi kutatásai során megszerezte a hagyományos receptet, majd amikor elkészítette, a kunságiak is felfigyeltek rá, és folytatni kezdték a hagyományt. Ma már fesztiválokon is sütik az eredeti recept szerint. Készítsétek el otthon! Isteni!
Töltött karalábé
Ha igazán egyszerű és kiadós húsos-zöldséges fogásra vágyunk, ideális választás a nyár végére szépen megnőtt karalábéból készült töltött karalábé. Olyan recept ez, amelyhez a hozzávalók minden részét fel tudjuk használni, szinte semmit nem kell kidobnunk vagy félretennünk. Ebédre, vacsorára is kiváló, de ha vendégeknek szeretnénk feltálalni, akkor is garantált sikerünk lesz vele.
Cukkini lekvár
Ilyentájt nem győzzük szedni a kertből a cukkinit, és hálásak lehetünk érte, hiszen ez a bőtermő zöldség igazán sokféle formában feldolgozható a konyhában. A Konyhám sorozat új adásában Marcsi cukkini lekvárt készít egyszerűen és gyorsan. Praktikus recept, és nagyon finom lesz a végeredmény. Télen hálásak leszünk érte: próbáljuk ki!
A legnépszerűbb Univer szószoknak már mind van Erős Pistás verziójuk: ezeket kóstolhatták meg a szerencsések Rákóczi Ferivel az Erős Pista Feszten.
A Veszprém melletti Gyulafirátóton élő Bori néni gyermekkora óta őriz egy pikáns nevű receptet: ez a pöcsmácsik, azaz a prézlis buci, amihez nem sok minden kell, de az íze isteni! A Nyári konyha mai adásában ezt a régi ételt készítik el Marcsival.
Tárkonyos savanyúleves
A Nyári konyha stábja ezúttal Csíkcsomortánból jelentkezik be: Rózsika néni konyhájában tárkonyos savanyúleves készül – szinte a semmiből. A 101-es számú ház éppen 101 éves, és talán ez az egyszerű és nagyszerű recept is legalább ennyi idős lehet: aki egyszer megkóstolja, rögtön megérzi, hogy régi idők bölcsességét rejti zamata. Próbáljátok ki!
Fokhagymás csirkeleves
A csíkcsomortáni Ilonka néni fokhagymás csirkelevese amilyen egyszerű, éppen olyan finom és laktató. Nyári dologidőben főleg aratáskor készítették. Igazi okos étel: a gyomornak egészség, a háziasszonynak pedig rendkívül praktikus, hiszen szinte minden hozzávaló egyszerre kerül bele. A nagy munkák idején ugyanis az asszonyok igyekeztek úgy rendezni a főzést, hogy amíg az étel elkészült, egyéb tennivalójukkal is tudjanak haladni. Míg fő a leves, Ilonka néni azt is elárulja, hogyan kell az ecetet hozzáadni az ételhez, hogy ne csapódjon ki.