Farkas Ádám
„Bosszú által vezérelt alváshalogatás”, pótcselekvések koronázatlan királya, így nem szeretlek én
Világéletemben éjszakai bagoly voltam: akkor vagyok igazán elememben, amikor végre minden elcsendesül, az érzékszerveimet nem bombázza a nappal mozgalmassága és nyugodtan halogathatom a lefekvést. Mert hát be kell vallanom magamnak, hogy többnyire ezt csinálom, véletlenül sem valami produktív tevékenység tart fenn, néha egészen a hajnali órákig.
Miért érzem egyfolytában fáradtnak magam? És miért van emiatt bűntudatom?
Gyanítom, hogy ezzel nem csak én vagyok így.
Lehet, hogy nagyon akarjuk majd magunknak a Mátrixot, ha vonzóbb lesz a valóságnál
Két évtizede, amikor a Mátrix első részében Morpheus elővette a kék és a piros kapszulát, még csak átvitt értelemben tudtuk végiggondolni, hogy vajon egy szimuláció boldog tudatlanságában, vagy a valódi világ kényelmetlenségében érdemesebb-e élni.
A produktivitás nem tesz jobb emberré, mégis folyton magunkra kényszerítjük
Sőt, az sem biztos, hogy oda jutsz el általa, ahová szeretnél.
Valahogy össze kell szednünk az űrszemetünket, hogy ne rettegjünk, hogy a fejünkre esik
Elképesztő okból vizsgálták az emberek az eget az elmúlt napokban, a világ összes országában: egy kínai hordozórakéta képtelen volt eldönteni, az óceánba csapódjon-e, vagy egy emberek által sűrűn lakott területen fejezze be a pályafutását.
Nincs, aki játsszon veled? 5 sakk-applikáció kezdőknek és haladóknak
A sakk évezredek óta nem megy ki a divatból, de az is elképzelhető, hogy még ma is a legnépszerűbb társasjáték. Természetesen vannak időszakok, amikor a szokásosnál is élénkebb iránta az érdeklődés: itthon például a Polgár-lányok sikerei, nemzetközi szinten pedig Kaszparov és Fischer aranykora, a közelmúltban pedig a Vezércsel (The Queen's Gambit) című sorozat indított arra sokakat, hogy leporolják az évtizedekkel ezelőtt a tálaló tetején felejtett sakktáblát, és elkezdjék a vasárnapi ebéd után a szicíliai védelmet gyakorolni egy épp arra tévedő családtag ellen.
Magas a koleszterinszintje, ezért ne egyen sajtot! – De tényleg van ennek értelme?
Néhány éve a háziorvosom egy sor vizsgálat után azzal az eredménnyel lepett meg, hogy kicsit (de tényleg csak egy kicsit) magas a koleszterinszintem. Megnyugtatott, hogy aggodalomra semmi ok, nem kell semmiféle radikális életmódváltásnak alávetnem magam, elég, ha a jövőben odafigyelek arra, hogy a zsírosabb ételeket, például a különféle sajtokat mértékkel fogyasszam.
Nem számít, hogy sportos vagy, ha közben nem gondolod annak magadat!
Sokszor mondják, hogy a siker fejben dől el. Úgy néz ki, nincs ez másképp a testi egészséggel sem.
Azt hittük, a Facebooknál károsabb nem lehet, aztán jött a Covid – A burjánzó FOMO nyomában
Lehet, hogy tényleg kimaradtál valami fontosból az elmúlt egy évben. De lehet, hogy csak a FOMO játszik veled.
Bizonyított tény, hogy a csoki segíthet gondolkodni – mégsem érdemes kicserélni rá a friss zöldségeket
Régen tudjuk, hogy a csoki, vagyis a benne található kakaó csodás dolgokra képes.
Koreából importált kultúra: Kelet után Nyugat is rászokott a koreai popzenére
Sokszor és sokféle forrásból elhangzott már, sőt, szinte már közhelyszerű az állítás: a huszonegyedik század Ázsia évszázada lesz. Kína 2028-ra a világ legnagyobb gazdasága lehet, de rajtuk kívül a kontinens több országa is sokat tesz azért, hogy az emberiség minél nagyobb része az ő termékeiket használja. És termék alatt nemcsak autót meg mobiltelefont kell érteni, hiszen ugyanilyen exportcikk lehet a kultúra is. A japán mangát például már évtizedek óta zabálja a világ, Korea pedig a popzene piacára tört be olyan lendülettel, hogy lassan az egész világ koreai popot, azaz K-popot hallgat.