Eljött a grillszezon! Dagadóból készült húspogácsát készít Marcsi, amit grillen pirított pitába tölt, fűszerekkel, zöldségekkel, joghurttal együtt. 

Halat is lehet ám grillezni! Ráadásul nagyon egyszerű megsütni: könnyű és finom vacsora készülhet így.

Egy újabb fantasztikus recept csirkével, szabadtéren elkészítve!

Egy újabb recept, ami szabadtűzön készül, mégpedig egy kerámiaedényben!

Télen is lehet ám grillezni! Sőt, egészen különleges hangulata van. A sütőtök pedig gyorsan sül.

Különleges töltött paprika receptjét mutat Borbás Marcsi, ami már csak azért is extra, mert grillen készíti el - mert grillezni nem csak nyáron lehet! A receptet leírva ITT TALÁLJÁTOK.

A mandulás darunyak egy hagyományos, nagyon finom és nagyon elegáns magyar sütemény, a darunyak  egyik változata. Bprbás Marcsi Édes békeidők II. című könyvében megtaláljátok a mákos változatot is, de a Konyhám mai adásában Marcsi mandulás töltelékkel készíti el. Istenien finom! Próbáljátok ki!

Megszámlálhatatlan változatát készítjük szerte a magyar nyelvterületen, és mindegyik isteni: a magyar krumplifőzelék megunhatatlan finomság. A Konyhám mai adásában Marcsi egy karcagi krumplifőzelék receptet készít el. Egyszerű, ízletes és laktató fogás. Főzzétek meg ti is! Böjti időszakban igazán remek választás, és vegetáriánusoknak is kiváló!

A húsgombócos ételeket minden nemzet konyhája ismeri, a paradicsomos húsgombóc receptje azonban klasszikus olasz étel, amely Amerikában vált rendkívül népszerűvé – természetesen az olasz bevándorlók hatására. Sok változata ismert: a Konyhám mai adásában Marcsi darált marhanyakkal készíti, és teljes kiőrlésű spagettitésztával tálalja ezt a fenséges fogást. 

Nagyböjtben minden kreativitásunkra szükség van, hogy megfelelő önmegtartóztatás mellett igazán tápláló finomságokat ehessünk. Ezúttal egy finom és pikáns babsalátát készít Marcsi, zsenge szójababból, pikáns fűszerekkel készített öntettel. Az a fantasztikus az ilyen fogásokban, hogy az alaprecept ízlésünk szerint variálható: aki édesebben szereti, az több mézzel, aki csípősebben, az több csilipaprikával készítse az öntetet!