Ha valaki nem szeretné a halat... Ha van ilyen a világon, ebben a formában biztosan megszereti!

A pulyka két órán át fő almával, hagymával, kakukkfűvel, a köret pedig édesburgonya és gesztenye. Muszáj kipróbálni!

A legjobb módszer, hogy egészséget csempésszünk a süteményekbe!

A Nyári konyha stábja ezúttal Csíkcsomortánból jelentkezik be: Rózsika néni konyhájában tárkonyos savanyúleves készül – szinte a semmiből. A 101-es számú ház éppen 101 éves, és talán ez az egyszerű és nagyszerű recept is legalább ennyi idős lehet: aki egyszer megkóstolja, rögtön megérzi, hogy régi idők bölcsességét rejti zamata. Próbáljátok ki!

Ez a hagyományos recept igazán laktató és, ha odafigyelünk az időzítésre a készítés során, akkor finom, krémes étet kapunk. A savanyú májvetrece lényege ugyanis a kiváló alapanyag és a pontos időzítés. A Konyhám új részében Marcsi megmutatja, mi a titka ennek a klasszikus fogásnak.

A kunsági konyha egyik jellegzetes sós kalácsa hajdanán a borjúkötél volt. Marcsi kutatásai során megszerezte a hagyományos receptet, majd amikor elkészítette, a kunságiak is felfigyeltek rá, és folytatni kezdték a hagyományt. Ma már fesztiválokon is sütik az eredeti recept szerint. Készítsétek el otthon! Isteni!

A csíkcsomortáni Ilonka néni fokhagymás csirkelevese amilyen egyszerű, éppen olyan finom és laktató. Nyári dologidőben főleg aratáskor készítették. Igazi okos étel: a gyomornak egészség, a háziasszonynak pedig rendkívül praktikus, hiszen szinte minden hozzávaló egyszerre kerül bele. A nagy munkák idején ugyanis az asszonyok igyekeztek úgy rendezni a főzést, hogy amíg az étel elkészült, egyéb tennivalójukkal is tudjanak haladni. Míg fő a leves, Ilonka néni azt is elárulja, hogyan kell az ecetet hozzáadni az ételhez, hogy ne csapódjon ki.